Nova izložba

Bakin vrt u mojem trajnuru

Hrvatski školski muzej, Školska knjiga i Udruga HAB – Hrvatska autohtona baština imaju čast pozvati Vas na svečano otvorenje izložbe dječjih radova „Bakin vrt u mojem tanjuru“ u srijedu, 7. studenog u 18 sati (Trg Republike Hrvatske 4).

Izložba je rezultat stvaralačkog natječajnog projekta kojemu je bio cilj:

1. razmisliti, spoznati i naučiti koje je hrvatsko autohtono voće, povrće, cvijeće i druge biljke u kraju u kojem živite
  2. pomirisati i okusiti stare hrvatske autohtone sorte voća i povrća i one iz velikih trgovina te zapaziti razliku između njih
  3. napisati priču o autohtonim sortama voća, povrća ili cvijeća hrvatskih krajeva, naslikati te sorte ili ih fotografirati ili pak izraditi herbarij od autohtonih sorta cvijeća
  4. zabilježiti priče članova uže i šire obitelji o tome kako su oni sijali, skupljali i čuvali sjeme za sadnju.

U natječaju „Bakin vrt u mojem tanjuru” sudjelovalo je ukupno više od 70 škola te više od 650 učenika koji su poslali svoje radove, a u Hrvatskom školskom muzeju moći ćete pogledati što su to sve učenici naslikali, napisali, fotografirali i kako su izradili herbarije s biljkama. Izložba traje do 18.11. 2018. godine.

Datum objave: 05.11.2018.