ODABRANI RADOVI

IZLOŽBA DJEČJIH LIKOVNIH RADOVA POVODOM 23. EDUKATIVNO-MUZEJSKE AKCIJE „LAĐA“

ODABRANI RADOVI ZA IZLOŽBU DJEČJIH LIKOVNIH RADOVA POVODOM 23. EDUKATIVNO-MUZEJSKE AKCIJE „LAĐA“

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom uspješno organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskoga muzejskog društva. Akcija se tradicionalno odvija u travnju i svibnju, a završava na Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja. Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema koju svatko predstavlja na svoj način. Ove godine sudionike akcije povezala je jedna riječ -  Lađa, a samu temu i čitavu akciju nosi Gradski muzej Karlovac. Hrvatski školski muzej priredio je izložbu dječjih likovnih radova na danu temu – Kamo plovi ovaj brod?. Odaziv na likovni natječaj bio je doista izvanredan, pristiglo je čak 2700 radova iz različitih odgojno-obrazovnih institucija iz čitave Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je nimalo lak zadatak odabrati najbolje radove za izložbu u samom Hrvatskom školskom muzeju. Odabrano je 150 likovnih radova koje ćete moći razgledati u Hrvatskom školskom muzeju od 2. do 18. svibnja 2018. godine.

Svečane dodjela pohvalnica autorima te zahvalnica mentorima održati će se u Hrvatskom školskom muzeju u dva termina:

17.5. 2018. godine u 12 sati – Svečana dodjela za autore i mentore (dječji vrtić, srednja škola i centri za odgoj i obrazovanje)

18.5. 2018. godine u 12 sati – Svečana dodjela za autore i mentore (osnovna škola)

 

SREDNJA ŠKOLA

  1. Samanta Zagorec, Srednja strukovna škola Varaždin, mentorica: Mateja Rusak

 

  1. Lucija Jaković, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica: Maja Pucić

 

  1. Paula Jakšić, Srednja škola Duga Resa, mentorica: Martina Šnajdar

 

  1. Paula Jakubin, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Leo Pavlović, Srednja škola Novska, mentorica: Marijana Frkat Adžijević

 

  1. Ema Antolić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Nikolina Filipović, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Sanja Preldžić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Iva Baotić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Anamarija Kvas, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Mentorica: Laura Herceg

 

  1. Corina Skoblar, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Ivana Keglević, Srednja škola Isidora Kršnjavog Našice, mentor: Ivan Hajek

 

  1. Ivan Šundov, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Ante Runtić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Mia Božanić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Luka Marević, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Dora Salečić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentorica: Željka Milošević Paro

 

  1. Martina Brekalo, Srednja škola Dugo Selo, mentorica: Ana Malačić

 

  1. Sara Pecija, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Mia Nemčić, Škola likovnih umjetnosti Split, mentor: Zdravko Cota

 

  1. Ana Marija Brletić, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, mentor: Laura Herceg

 

  1. Ivona Beščec, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

  1. Luka Stjepanović, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

  1. Paulina Marija Vukova, Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb, mentorica: Romina Makoter

 

 

 

DJEČJI VRTIĆ

 

  1. Simone Moscarda, Dječji vrtići -  Scuole dell' infanzia "Petar Pan" Vodnjan – Dignano, mentorica: Livia Giachin-Penava

 

  1. Val Slivar, Dječji vrtić „Čira-Čara“, Varaždin, mentorice: Terezija Guštek i Žaklina Antolić

 

  1. Lucia Vukelić, Dječji vrtić Rijeka, CPO Maestral, PPO Delfini, mentorica: Željka Jerneić – Kraljić

 

  1. Ines Glavaš, Dječji vrtić Osijek, Podcentar „Jaglenac“, mentorica: Tatjana Lukadinović

 

  1. Nevena Ostojić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Hanna Harambašić, Dječji vrtić Gajnice, Zagreb, mentorica: Ivana Burić

 

  1. Zack Kukić, Dječji vrtić „Varaždin“, mentorica: Franciska Kocijan

 

  1. Roko Jakupec, Dječji vrtić „Smokvica“, Pojatno, mentorice: Snježana Matešić i Paula Šare

 

  1. Eva Kocijan, Dječji vrtić „Čira-Čara“,Varaždin, mentorice: Terezija Guštek i Žaklina Antolić

 

  1. Una Ignjatović, Dječji Vrtić Osijek, Podcentar „Jaglenac“, mentorica: Dragica Vondrak

 

  1. Adam Mrzlečki, Dječji vrtić Ciciban, Bjelovar, mentorica: Senka Kuharski

 

  1. Filip Pleh, Dječji vrtić Cipelica, Čakovec, mentorice: Vesna Novak, Paula Zuzel

 

  1. Karlo Kikić, Dječji vrtić „Vedri Dani“, Stari Mikanovci, mentorica: Ankica Jelić

 

  1. Lea Terzić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Petra Krajinović, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Viktor Kolarić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Rita Roguljić, Dječji vrtić Osijek, mentorica: Darija Podoreški

 

  1. Jelena Jerotić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Sara Ostojić, Dječji vrtić Zlatokosa, Borovo, mentorica: Verica Vidić

 

  1. Lovro Brkanac, Dječji vrtić Nova Gradiška, PO „Vjeverica“, mentorice Gordana Valešić i Barbara Mulac

 

  1. Luka Radić, Dječji vrtić Kaštela „Smokvica“, mentorice: Sandra Celić i Mirela Vrgoč

 

  1. Alani Petravić, Dječji vrtić „Šumska jagoda“, Zagreb, mentorica: Tajana Sluga

 

  1. Fran Validžić-Ercegovac, Dječji vrtić Žižula – Njivice, Šibenik, mentorica: Mirjana Mikulandra

 

  1. Klara Lisak, Dječji vrtić „Zvirek“, Stubičke Toplice, mentorica: Jelena Fišter

 

 

 

CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

 

  1. Elvisa Horvat, Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar, Varaždin, mentorica: Lila Herceg Nenadić

 

  1. Lucija Hrženjak, Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar, Varaždin, mentorica: Lila Herceg Nenadić

 

  1. Romeo Balog, Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Podravsko sunce“, Koprivnica, mentorica: Snežana Aleksić

 

  1. Tihomir Delaš, Centar za autizam u Zagrebu, mentorica: Ksenija Sambol

 

 

OSNOVNA ŠKOLA

 

  1. Petra Dončivić, Osnovna škola Štefanje, mentorica: Irena Jukić Pranjić

 

  1. Lana Furdi, Osnovna škola Domašinec, mentorica: Emina Kefelja

 

  1. Elena Širola, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Elena Matić, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentor: Boris Herceg

 

  1. Luka Radmilović, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Valnea Jurković, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Paula Đurić, Osnovna škola 22. lipnja, Sisak, mentorica: Ana Ivanušić

 

  1. Julija Barišić, Osnovna škola Dore Pejačević Našice, mentorica: Sanja Portnar

 

  1. Mihaela Juko, Osnovna škola Dr. Franje Tuđmana, Korenica, mentorica: Iva Štefanac

 

  1. Nika Turković, Osnovna škola Kneginec Gornji, mentorica: Lidija Novosel

 

  1. Mate Boras, Osnovna škola Kralja Tomislava Našice, mentor: Josip Kanis

 

  1. Luka Ivanišević, Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo, mentorica: Anita Mihaljević

 

  1. Helena Šobloher, Osnovna škola Dore Pejačević Našice, mentorica: Sanja Portnar

 

  1. Ines Đura, Osnovna škola Izidora Poljaka Višnjica, Lepoglava, mentorica: Jadranka Kučar

 

  1. Tamiris Đedičkoeva, Osnovna škola Izidora Poljaka Višnjica, Lepoglava, mentorica: Jadranka Kučar

 

  1. Nino Đurdan, Osnovna škola Bedekovčina, mentorica: Melita Ogrinšak

 

  1. Nika Tuškan, Osnovna škola Turanj, Karlovac, mentorica: Marija Škrtić Jurković

 

  1. Lucija Cindrić, Osnovna škola Turanj, Karlovac, mentorica: Arijana Mikšić

 

  1. Lorena Matošević, Područna škola Cerovac Vukmanićki, mentorica: Ana Prepolec Padežanin

 

  1. Nika Sertić, Katolička Osnovna škola u Požegi, mentorica: Ivana Mršić

 

  1. Mia Bušić, Osnovna škola Dragutina Tadijanovića, Vukovar, mentorica: Drenka Mayer

 

  1. Dora Ferčec, Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, mentorica: Senka Pintarić

 

  1. Maja Tutić, Osnovna škola Vojnić, mentorica: Anica Globan Kovačić

 

  1. Iva Ćorković, Osnovna škola Dragalić, mentorica: Nikolina Bićanić

 

  1. Lucija Šegon, Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskoga, Zagreb, mentorica: Ljubica Čubrilović

 

  1. Janko Gorupić, Osnovna škola Marina Držića, Zagreb, mentorica: Martina Jurkovac

 

  1. Mia Cvijanović, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Ena Topolko, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Marcela Mazarekić, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Klara Leda Jakopić, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Petra Petolas, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

  1. Leda Fulir, Osnovna škola Zlatar Bistrica, mentor: Ivan Bukal

 

  1. Andrea Subotić, Osnovna škola Zadarski otoci, Prosilba, mentorica: Sunčica Jakopović

 

  1. Ivan Sakač, Osnovna škola „Ivan Benković“, Dugo Selo, mentorica: Željka Šoštarčić Lauš

 

  1. Anja Pogledić, Osnovna škola Veliko Trojstvo, mentorica: Ivana Kolenc-Miličević

 

  1. Marta Novak, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Deja Martan, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Marta Škvorc, Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, mentorica: Ljiljana Rinkovec

 

  1. Dea Benko, Osnovna škola Dragojle Jarnević, Karlovac, mentorica: Irena Sekendek

 

  1. Toni Ignac, Osnovna škola Kuršanec, mentorica: Ida Domišljanović

 

  1. Melita Blažun, Osnovna škola Janka Leskovara Pregrada, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Karmen Ban, Osnovna škola „Antun Masle“, Orašac, mentorica: Ana Filipović Utovac

 

  1. Daria Bešenić, Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice, mentorica: Ljiljana Belavić Kliček

 

  1. Martin Degač, Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice, mentorica: Ljiljana Belavić Kliček

 

  1. Patrik Vinter, Osnovna škola Cestica, mentorica: Marela Žamić-Levačić

 

  1. Ivana Tot, Osnovna škola Mirka Pereša, Kapela, mentor: Božidar Altus

 

  1. Sara Godupec, Osnovna škola Oroslavje, mentorica: Snježana Sitarić-Knezić

 

  1. Magdalena Kolovrat, Osnovna škola „Josip Pupačić“ Omiš, mentorica: Martina Milina

 

  1. Rebeka Olđe, Osnovna škola Zrinskih Nuštar, mentorica: Sanja Lovrić

 

  1. Mirjam Marušnjik, Osnovna škola Zrinskih Nuštar, mentorica: Sanja Lovrić

 

  1. Nina Hlad, Osnovna škola Luka, mentorica: Ivana Mikić

 

  1. Pavao Lovrić, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Nikolina Volšanski, Češka osnovna škola Jana Amosa Komenskog, Daruvar, mentorica: Svjetluška Prokopić

 

  1. Emili Halupa, Češka osnovna škola Jana Amosa Komenskog, Daruvar, mentorica: Svjetluška Prokopić

 

  1. Luka Repar, Osnovna škola „Ljubo Babić“, Jastrebarsko, mentorica: Mirjana Rumiha

 

  1. Sven Mrgan, Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin, mentorica: Gordana Štrucelj

 

  1. Lora Kleflin, Osnovna škola Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Zvjezdana Mihalke

 

  1. Luka Adžić, Osnovna škola Dragutina Kušlana Zagreb, mentora: Ankica Katić

 

  1. Lucia Vrbanc, Osnovna škola Mate Lovraka, Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Damijan Bulić, Katolička osnovna škola „Josip Pavlišić“, Rijeka, mentorica: Marta Žambok

 

  1. Danijel Petrović, Osnovna škola Bobota, mentorica: Snježana Đekić

 

  1. Stela Mokosek, Osnovna škola Konjščina, mentorica: Mirela Duktaj

 

  1. Sara Blažeković, Osnovna škola Banova Jaruga, mentorica: Đurđa Krajcar

 

  1. Katia Vuletin, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, mentorica: Katica Olivari

 

  1. Tea Nakić, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, mentorica: Sanja Čvrljak

 

  1. Ivan Novak, Osnovna škola Mladost, Jakšić, mentorica: Sanja Mišić

 

  1. Vedrana Luić, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Iva Marčinko, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Maja Cesarec, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Korina Holjevac, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Ela Bukovac, Osnovna škola Mate Lovraka Zagreb, mentorica: Bernadica Mažar

 

  1. Ivana Žukina, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Dora Kučko, Osnovna škola Donja Stubica, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Lorena Capan, Osnovna škola Banija, Karlovac, mentorica: Matea Bogović

 

  1. Katja Čobić, Osnovna škola Trnsko, mentorica: Snježana Mikulić

 

  1. Lorena Koščević, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Arijana Piškulić Marjanović

 

  1. Lorena Osojnik, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Arijana Piškulić Marjanović

 

  1. Ivan Nikačević, Osnovna škola Luka, Sesvete, mentorica: Natalija Damjanović

 

  1. Ella Marić, Osnovna škola Čavle, mentorica: Ivana Manjgotić

 

  1. Ema Kušter, Osnovna škola Mirka Pereša, Kapela, mentorica: Jasmina Bukvić Stankić

 

  1. Paula Makk, Osnovna škola Jure Kaštelana, Zagreb, mentorica: Dubravka Đuretek Šuper

 

  1. Paula Seferović, Osnovna škola Jure Kaštelana, Zagreb, mentorica: Dubravka Đuretek Šuper

 

  1. Darijo Prugovečki, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Dubravka Fiolić

 

  1. Petra Troha, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Dubravka Fiolić

 

  1. Stella Latinović, Osnovna škola „Split 3“, Split, mentorica: Ilonka Poljak

 

  1. Anja Lončar, Osnovna škola „Split 3“, Split, mentorica: Ilonka Poljak

 

  1. Anđela Čorkalo, Osnovna škola Vjekoslava Kaleba – Tisno, mentorica: Ivana Skroza

 

  1. Marko Roce, Osnovna škola Vladimira Gortana Žminj, mentorica: Karin Milotić

 

  1. Lucija Osrečki, Osnovna škola Janka Leskovara Pregrada, mentorica: Jana Đurđević

 

  1. Mateo Topić, Osnovna škola Turanj, Karlovac, Područna škola Cerovac Vukmanićki, mentorica: Ana Prepolec Padežanin

 

  1. Lana Frleta, Osnovna škola Smiljevac, Zadar, mentorica: Biljana Jelenković

 

  1. Ivona Ereš, Osnovna škola – SE San Nicolo` Liado, Rijeka, mentorica: Laura Herceg

 

  1. Gita Vlahek, Osnovna škola Zlatar Bistrica, mentorica: Alen Matijašević

 

  1. Dora Bajnrauh, Osnovna škola Dragutina Tadijanovića, Vukovar, mentorica: Drenka Mayer

 

  1. Emma Činčurak, Osnovna škola Julija Benešića, Ilok, mentorica: Kristina Hrubik Karačić

 

  1. Lucija Radanec, Osnovna škola Rovišće, Područni odjel Prgomelje, mentorica: Jasmina Imbrišić

 

  1. Leonarda Burić, Osnovna Škola Vukovina, mentorica: Snježana Kovčalija

 

  1. Gabriel Kraljić, Osnovna škola Oroslavje, mentorica: Ankica Šuk

 

 

 

Datum objave: 02.05.2018.