Međunarodni dan muzeja i Europska noć muzeja

PROGRAM HRVATSKOG ŠKOLSKOG MUZEJA ZA MEĐUNARODNI DAN MUZEJA ( 18. svibnja 2018.) I

EUROPSKU NOĆ MUZEJA (19. svibnja 2018.)

MEĐUNARODNI DAN MUZEJA, petak 18. svibnja 2018.

Besplatan uzlaz cijeli dan (od 10:00 do 18:00 sati)

10:00 – 18:00 – Izložba „O čemu govorimo kada govorimo o obrazovanju - medijska slika obrazovanja      u Hrvatskoj u 21. stoljeću“,

Izložba predstavlja pregled medijskih objava o školstvu koje Muzej godinama prati u tiskanim medijima. Za potrebe izložbe autori Marijana Bračić i Filip Sunđi usmjerili su se, u razdoblju od 2007. do 2017. godine, na tiskane dnevne listove Glas Slavonije, Jutarnji list, Novi list, Slobodnu Dalmaciju i Večernji list. Na izložbi ćete otkriti što se obećavalo i najavljivalo, čega se sjećamo, a što smo zaboravili. Koji su problemi školstva riješeni, a koji nas prate godinama.

10:00 – 18:00 - Izložba  „Kamo plovi ovaj brod?“, izložba dječjih likovnih radova na temu Lađa povodom  23. EMA-e.

Hrvatski školski muzej povodom Međunarodnog dana muzeja priredio je izložbu dječjih likovnih radova na temu 23. Edukativno-muzejske akcije Lađa. Na sam Međunarodni dan muzeja muzej priređuje svečanu dodjelu priznanja autorima i mentorima odabranih likovnih radova za ovu izložbu.

10:00 – 18:00 – Stalni postav muzeja

Stalni postav muzeja predstavlja oko 1000 eksponata koji govore o školstvu od druge polovice 19. do početka 20. stoljeća. Muzej je jedini specijalizirani muzej za područje školstva u Hrvatskoj otvoren 1901. godine.

10:00 – 11:00 - „Što sam želio biti kad odrastem?“, gostovanje Marije Petrić Mikloušić, jedne od najboljih balonašica svijeta i prve pilotkinje balona na solarni pogon iza koje je više od tisuću letova balonom.

12:00 – Svečana dodjela priznanja autorima i mentorima odabranih radova za izložbu dječjih likovnih radova „Kamo plovi ovaj brod?“

EUROPSKA NOĆ MUZEJA, subota 19. svibnja 2018.

Besplatan uzlaz od 17:00 do 20:00 sati.

Besplatno vodstvo za građanstvo po stalnom postavu, na hrvatskom jeziku, u 18:00 sati.

Muzej iznimno ovu subotu radi od 12:00 do 20:00 sati

Napomena

Zbog velikog broja sudionika dio dodjele priznanja autorima i mentorima odabranih radova za izložbu dječjih likovnih radova „Kamo plovi ovaj brod?“ održat će se i u četvrtak, 17. svibnja 2018., u 12 sati.

Datum objave: 16.05.2018.

AKTUALNO

Izložba školskih listova

LiDraNo 2019.

natječaj Lidice

Odabrani likovni radovi za Lidice 2019.

Darujmo

SLATKO SJEĆANJE NA DJETINJSTVO

Noć muzeja 2019

SLATKA NOĆ U ŠKOLSKOM

Crtice iz prošlosti

Izumi naših učiteljica

zimski praznici - radionice

Zimska čarolija u Školskom muzeju

Promocija

Promocija publikacija Hrvatskog školskog muzeja

Radionica

Božićna radionica 'Čarobna šuma'

natječaj Kanagawa

Odabrani likovni radovi - 20. KANAGAWA

Izložba

GALEB ZOVE ORLA– stigao je HP 2000!

Svečana dodjela priznanja

LIDICE 2018.

Besplatno u Školski!

Radionice